Pies który nie gubi sierści – Sprawdź te rasy psów!

Jeśli szukasz psa, który nie będzie zawalał całego mieszkania sierścią, to mamy coś specjalnie dla Ciebie. Sprawdź naszą listę ras psów, które gubią mniej szczeciny. Czy wiedziałeś, że istnieją psy, które wyglądają dobrze, a jednocześnie są mało sierściaste? Przekonaj się sam i poznaj psy, które nie zawrócą Twojego życia do góry nogami!

Jakie są rasy psów, które tracą mało sierści?

Jeśli chcesz, aby Twój dom nie był przesiąknięty sierścią, warto wybrać psa, który gubi mniej włosa. Do takich ras należą m.in. Mexican Hairless, Chinese Crested Dog, American Hairless Terrier, Peruvian Inca Orchid, Bichon Frise, Yorkshire Terrier, Maltese, Shih Tzu, Havanese, Komondor, Puli, pudel i Bolognese.

Mexican Hairless, czyli meksykański bezwłosy, to jedna z tych ras, które w ogóle nie tracą sierści. Jednak należy pamiętać, że w zależności od temperatury zwierzę może wytwarzać cienki płaszcz, który pokrywa jego ciało. Jest to idealny pies dla alergików.

Chinese Crested Dog , czyli chiński pies z grzywą, ma gładką i błyszczącą sierść, która nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to bardzo aktywny i towarzyski pies, który lubi być w centrum uwagi.

American Hairless Terrier to rasa, która w ogóle nie traci sierści. Jest to pies bardzo towarzyski, pogodny i łagodny, który doskonale nadaje się do mieszkania w mieszkaniu i będzie doskonałym towarzyszem dla dzieci.

Inną rasą, która traci bardzo mało sierści, jest  Peruvian Inca Orchid . To mały, przyjazny i towarzyski pies, który ma krótką i gładką sierść. Jest bardzo aktywny i lubi spacery, dlatego będzie doskonałym towarzyszem dla aktywnych właścicieli.

Zobacz też:  Dlaczego pies się drapie a nie ma pcheł?

Bichon Frise to mały i bardzo towarzyski pies, który traci bardzo mało sierści. Jest bardzo łatwy w pielęgnacji i nie wymaga wiele czasu ani wysiłku. Jest bardzo przyjazny dla dzieci i innych zwierząt, dlatego doskonale nadaje się do rodziny z dziećmi.

Yorkshire Terrier , czyli yorki, to jedna z najpopularniejszych małych ras psów. Jest to bardzo towarzyski pies, który traci bardzo mało sierści. Jest bardzo łatwy w pielęgnacji i nie potrzebuje dużo czasu na codzienne czyszczenie.

Maltańczyk , czyli maltańczyk, to mały pies o bardzo długiej i gęstej sierści. Chociaż wymaga regularnych sesji szczotkowania, traci bardzo mało włosa. Jest to bardzo towarzyski pies, który doskonale nadaje się do mieszkania w mieszkaniu.

Shih Tzu , czyli shih tzu, to mały i bardzo towarzyski pies, który traci bardzo mało sierści. Jest łatwy w pielęgnacji i nie wymaga dużo czasu na codzienne szczotkowanie. Jest to idealny pies dla osób, które lubią być w centrum uwagi.

Havanese , czyli hawańczyk, to mały i bardzo przyjacielski pies, który jest idealnym towarzyszem dla rodziny. Jego sierść jest bardzo gęsta i traci bardzo mało włosa. Jest to pies, który bardzo lubi towarzystwo, dlatego będzie doskonałym towarzyszem dla aktywnego właściciela.

Komondor to rasa, która traci bardzo mało sierści. Jest to duży i silny pies, który jest doskonałym stróżem, ale jest też bardzo towarzyski i przyjacielski. Jest to pies, który lubi być w centrum uwagi i będzie doskonałym towarzyszem dla aktywnych właścicieli.

Puli to rasa, która traci bardzo mało sierści. Jest to pies wyjątkowo inteligentny i bardzo przyjazny, który bardzo lubi być w centrum uwagi. Jest to pies, który lubi być w ruchu i doskonale nadaje się do mieszkania w mieszkaniu.

Pudel , czyli pudel, to pies o miękkiej i gęstej sierści, który traci bardzo mało włosa. Jest to bardzo energiczny i towarzyski pies, który bardzo lubi spacery i będzie doskonałym towarzyszem dla aktywnych właścicieli.

Zobacz też:  Pies nie chce chodzić na spacery? - Przyczyny i rozwiązania

Ostatnią rasą, która traci bardzo mało sierści, jest  Bolognese . To mały i bardzo towarzyski pies, który doskonale nadaje się do mieszkania w mieszkaniu. Jego sierść jest miękka i gęsta, a traci bardzo mało włosa. Jest to pies, który lubi być w centrum uwagi i będzie doskonałym towarzyszem dla dzieci.

Jakie są zalety psów, które tracą mało sierści?

Oprócz tego właściciele psów, które tracą mało sierści, nie muszą często czesać swoich pupili. Mniej sierści oznacza mniej odkurzania, a także mniej konieczności regularnego kąpania psa. Niektóre rasy psów tracą tak mało sierści, że wystarczy je czesać raz na jakiś czas, aby utrzymać ich sierść w dobrym stanie.

Kolejną zaletą psów, które tracą mało sierści, jest to, że nie tracą dużo energii na produkcję sierści. Większość ras psów, które tracą mało sierści, są bardzo aktywne, co oznacza, że właściciele nie muszą zmagać się z problemem leniwych psów, które nie mają energii do zabawy.

Poza tym psy, które tracą mało sierści są bardziej odpornymi na alergie. Właściciele psów, którzy mają alergie na sierść mogą cieszyć się z faktu, że ich zwierzęta tracą mało sierści i nie wywołują alergicznych reakcji. Te psy są także często mniej podatne na pasożyty, dzięki czemu ich właściciele nie muszą walczyć z problemami zdrowotnymi związanymi z pasożytami.

Psy, które tracą mało sierści, są także często zwierzętami o mniejszych rozmiarach. Oznacza to, że właściciele mieszkań i domów mają mniej problemów z zapewnieniem im odpowiedniego miejsca do życia. Mniejsze psy są również łatwiejsze w transporcie i łatwiejsze do opieki.

Jakie są wady psów, które tracą mało sierści?

Psy, które tracą mało sierści, są bardzo podatne na alergie i choroby skóry. W związku z tym wymagają one regularnego szczepienia i kontroli weterynaryjnych, aby zapobiec rozwojowi tych chorób. Niektóre rasy psów tracących mało sierści są bardzo wrażliwe na zimno, więc właściciele muszą zapewnić swoim pupilom odpowiednią ochronę zimą.

Zobacz też:  Kot wymiotuje - co to może oznaczać?

Niektóre rasy psów tracących mało sierści są bardzo aktywne i potrzebują dużo ruchu. Większość z nich potrzebuje codziennych spacerów i zabaw, aby zapobiec rozwojowi problemów behawioralnych. Jeśli nie będziesz mógł zapewnić swojemu psu odpowiedniej ilości ruchu, może to wpłynąć na jego zachowanie.

Psy tracące mało sierści mają tendencję do gryzienia i szczekania. Gryzienie może być szczególnie problematyczne, ponieważ wiele ras tracących mało sierści jest bardzo aktywnych i ciągle szukających aktywności. Niektóre rasy są również bardzo towarzyskie i potrzebują dużo uwagi ze strony właściciela. Wymagają one dużo czasu na trening i szkolenie, aby nauczyć je odpowiedniego zachowania.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts